Sikaflex 11FC - lepidlo a tmel v jednom

Sikaflex-11FC Plus (+) je první komponentní trvale pružný tmel a lepidlo v jednom na bázi polyuretanu, určený do vnitřního i vnějšího prostředí.

Hlavní výhody sikaflexu 11 FC jsou:

 • Trvalá pružnost - po vytvrzení (vulkanizaci) dosahuje sikaflex 11FC konzistence podobné gumě.
 • Vysoká přilnavost prakticky ke všem materiálům - kov, sklo, dřevo, kámen, beton, atd., a s výhradou i  k plastům (viz níže).
 • Vodotěsnost - zvulkanizovaný tmel sikaflex 11FC je odolný vodě a jako takový vodu ani nepropouští. Nicméně tmel není vhodný do míst trvale zatížených vodou, jako např. v bazénech, studnách, jezírkách, apod.
 • Skvělá mechanická odolnost.
 • Vysoká odolnost proti stárnutí.
Sikaflex 11FC plus máme běžně skladem v naší prodejně v Praze
Sikaflex 11FC si také můžete objednat v našem ESHOPU

Se Sikaflexem -11FC+  můžete například lepit beton a stavebních díly všeho druhu, tmelit spáry ve všech  běžných stavebních materiálech, okenní římsy, prahy, schody, ochranné a podlahové lišty, obložení, dekoračních prvků, atd.

Dále se sikaflex 11FC používá pro pružné spárování dilatačních spár, vodotěsné lepení a tmelení, jako materiál tlumící hluk ve spojích apod.

Aplikace Sikaflexu 11FC

Na výběr můžete zvolit ze dvou variant:

 1.  a to buď v kartuši sikaflex 11FC 300ml do obyčejné vytlačovací pistole.
 2. nebo v monoporci 600ml (v takzvaném "salámu") na který je zapotřebí příslušná tubusová pistole.

Při aplikaci sikaflexu FC rozlišujeme zda ho používáme pro lepení anebo pro tmelení, postupy se od sebe totiž mírně liší.

V případě lepení je potřeba nanášet Sikaflex 11FC+ ve tvaru housenek nebo bodově ve vzdálenosti několika centimetrů. 

Pokud budete Sikaflexem-11 FC+ tmelit spáry, je třeba si okraje spáry pečlivě oblepit papírovou páskou, která zabrání nechtěnému zašpinění okolních povrchů. Toto je největší rozdíl oproti tmelení silikonem. Tmely na bázi polyuretanu, MS polymeru či SMP mají totiž vysokou lepivost a přilnavost a není snadné je z potřísněného povrchu setřít. Zejména tak, aby jste si nepoškodili právě vytmelenou spáru. Po vytvrzení lze sikaflex11FC odstranit jen velmi špatně a v podstatě pouze mechanicky. Jedinou nemechanickou pomůckou by mohl být líh. 

Požadavky na podklad:

Podklad musí být čistý, pevný, suchý, zbavený veškerých nečistot a prachu jako jsou oleje, mastnota, tuk, nátěry, povrchové ošetření atd.

Sikaflex SF 11 plusKde sikaflex 11FC plus nepoužívat

K těsnění skel, na bitumenové podklady, přírodní pryž, EPDM pryž a na stavební materiály obsahující oleje nebo plastifikátory nebo rozpouštědla, které by mohly napadat tmel.

Všeobecně se nedoporučuje požívat na plasty. Toto je v lepení ošemetná a nejistá disciplína a pokud chcete mít záruku úspěchu, je nezbytné provést nejprve zkoušku a až poté aplikovat v plné míře na daný projekt.

Chemická odolnost:

Sikaflex-11 FC+ je odolný vůči vodě, neutrálním čisticím prostředkům na vodní bázi, mořské vodě, vápenaté vodě, ředěným louhům. Není odolný nebo pouze krátkodobě odolný proti organickým rozpouštědlům (ketony, estery), ředidlům laků a barev, silným kyselinám a louhům.

Dostupné barvy Sikaflexu SF11 plus:

 • bílá
 • šedá
 • černá
 • béžová
 • hnědá
 • třešňové dřevo
 • (cihlová) červená

 

Tags: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy