poradna

Přebarvení spár v exteriéru

Dobrý den,
je možné použít nátěr Mapei Fuga Fresca k přebarvení spár v exteriéru - tedy na terase, která je pod střechou?

Děkuji, J. Dušková

Samonivelační stěrka

Dobry den, mohl bych vás poprosit o radu? Jsme ve fázi přípravy realizace podlahoveho topení v naší novostavbě. Jedna se o el. topny kabel zality nivelační hmotou na anhydritove podlaze. Topný kabel je šíře 5mm a výrobce doporučuje krytí nad kabelem 3-5mm. Jakou byste doporučil samonivelační štěrku? Anhydrit je již dostatečně vyschlý a zbroušený, finalni podlaha je vinyl click. Děkuji za informace Petr Tomáš Nová Paka

ODSTRANENI SPAROVACI HMOTY A POUZITI NOVE EPOXIDOVE SP. HMOTY

Dobry den, ve spodnim patre celeho domu mame dlazbu se svetle kremovou sparovaci hmotou. Cca. 90m2.Spary se hrozne spini a ja kazdy rok klecim na kolenou a spary rucne cistim. Za tech 6 let jsem tak znechucena, jelikoz jsem naprostym otrokem naseho domu. Chtela bych spary odstranit a vymenit za novou epoxidovou sparovaci hmotu, ktera slibuje perfektni vysledky. Prosim o radu, jak co nejucineji odstranit starou sparovacku a jake prostredky pouzit a zda to zvladneme s muzem sami, nebo je treba oslovit odbornika?

Rekonstrukce terasy

Dobrý den,

Betonová podlaha v garáži

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti opravy betonové podlahy v garáži (foto - příloha). Garáž má rozměry 6x4m a přes prostředek po celé délce vede prasklina a místy je beton vyšlapaný (15-20mm) . Viděl jsem nějaká videa na Youtube (TopStone oprava prasklin, Chemos OT 101) kde nařezali drážky, vložili ocel. spony a ty se následně zalily epoxidem. Je možné použít Eporip, nebo jiné varianty ? Jak alespoň přibližně určit spotřebu. A čím a jak pak vyplnit větší vyšlapané plochy hluboké cca 2cm?

Potřeba provedení nových spár u bazénu se slanou vodou

Dobrý den, řeším pro mě velký problém. Mám bazén se slanou vodou, který byl uveden do provozu v roce 2013. Bohužel již od loňského roku řeším potřebu nových spár, protože původní spáry jsou v místech s častým stykem se slanou vodou zcela zničeny. Hodně jsem si načetla ve vaší poradně. Asi by bylo nejvhodnější použít spárovací hmotu KERAPROXY. Barvu bych zvolila 112 nebo 113. Spáry jsou široké více než 3mm. Ovšem teď si nejsem jistá, jestli je dostatečná spodní hydroizolace, jak píšete. Mám obavu, aby to úsilí a náklady na opravu nebylo zbytečné. Taktéž musíme nejdříve odstranit spáry původní.

Spárovací hmota na dlaždice u bazénu

Dobrý den, existuje prosím nějaká speciální spárovací hmota, která se využívá na spárování dlaždic u bazénu a vydrží mnohem déle než klasické spárování, které se po 5 letech docela dost vydroluje? Děkuji R.H.

Oprava betonové sklepní stěny

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak opravit betonovou sklepní stěnu. Koupil jsem dům ze třicátých let a zjistil jsem, že sklepní stěny, až po úroveň betonového stropu nad suterénem, jsou z prostého betonu. Toto stěny v interiéru se vlivem výkvětů narušují a beton se drolí. Na jednom místě jsem odrolil cca 50mm betonu. Ve sklepě jsem přestal větrat aby se netvořily další výkvěty. Tam kde to půjde v exteriéru vložím svislou hydroizolaci, ale v některých místech to nebude možné. Poraďte prosím jak nejlépe a nejúčiněji postupovat při sanaci betonu. Děkuji. S pozdravem. LK

Spárovací hmota pro bazén

Dobrý den, existuje prosím nějaká speciální spárovací hmota, která se využívá na spárování dlaždic u bazénu a vydrží mnohem déle než klasické spárování, které se po 5 letech docela dost vydroluje? Děkuji R.H.

Cementová stěrka na podlahu a zdi

Dobrý den,
již delší dobu hledáme do novostavby tu správnou stěrku využitelnou na zdi i podlahu. Chceme, aby byla šedá cementová, blížila se vzhledem k betonu. Bude v koupelně na podlaze všude, i ve sprchovém koutu, i na celé stěně za linkou, potřebujeme tedy, aby byla voděodolná (počítáme s následným ošetřením matným lakem).
Budeme stěrkovat plochu o výměře téměř 70m2 (podlaha+stěny).

Špatný odstín spárovací hmoty

Dobrý den,
máme cca 3 dny položenou novou dlažbu v novostavbě a stalo se to, čeho jsem se obával.
Odstín spárovací hmoty (Ceresit CE40) je světlý a chtěli jsme ho tmavší. Velice jsme z toho
smutný a hledáme funkční řešení, abychom nemuseli škrábat.
Dokázali by jste nám poradit ?

Předem děkuji.
LZ

Xylolit

Dobrý den,
chystám se na rekonstrukci dětského pokoje. Podlaha je pravděpodobně z xylolitu, stará jako dům sám, tj. rok 1938 a potřebuje vyrovnat. Existuje nějaká vhodná nivelační stěrka na tento povrh? Jaký musím dodržet postup?
Předem Vám děkuji.
Jiří Bernhardt

stabilizace smíšeného suterénního zdiva

Mírně vlhké smíšené suterénní zdivo (opuka, cihly, nekvalitní malta) potřebuji stabilizovat tak aby:
1)byl povrch trvale zpevněn - neprášil, neerodoval
2)zůstal paropropustný, tj. případná vlhkost se mohla odpařit. Nechci použít sanační omítku, ale tenkovrstvý nástřik (špric), nebo jen spolehlivý penetrační nátěr transparentní.Čím a jak to provést? Děkuji za radu i názor. JS

oprava pískovcového koryta

Dobrý den,
mrazem popraskané pískovcové koryto 120x80x60, jež používáme v exteriéru jako nádrž na vodu bychom chtěli ..
1) slepit ( spáry 2-3 mm )
2) stáhnout obručí
3) opatřit na vnitřních plochách hydroizolačním nátěrem ...
Disponuje MAPEI materiály, pomocí nichž bychom mohli vyřešit lepení a hydroizolaci ?
Předem děkujeme za poskytnuté informace..... Petr Staněk, Dolany

přespárování/přebarvení cotto dlažby

Dobrý den, máme nečisté spáry, které nejdou vyčistit běžnými prostředky, ani ocelovým kartáčem. Dlažba je cotto, napuštěná emulzí. Dlažby máme cca.800m2. Poraďte prosím.

S pozdravem, Dvořák

Izolacia terasy

Dobry den,

ideme zakladat terasu (40m2). Pod terasou sa nachadza pivnicny priestor, ktory budeme vyuzivat ako sklad zahradnej techniky. Na vrch terasy budeme davat este novy poter, ktorym vytvorime spad.
Otazka znie, co mame dat na deku (pod poter) aby do tej pivnicky neztekalo. Staci tam nalepit IPU a zaliat poterom? Kedze pod terasou bude len sklad naradia, tak nechceme moc investovat do drahych izolacii.

Dakujem mm

Kuchyn

Zdravim chci se zeptat cim to je ze mam vytapenou podlahu a natom dlazbu orozmerech30na 60 podtim beton a dlazba na lepena na flexi lepidlo pro vytapeni podlahy a ted dlazba me popraskal a odlepuje se od betonu cim to je dekuji za odpoved.

spodní část domu izolace

Dobrý den,
potřebuji poradit. Spodní část domu se natřela z venku nátěrem ALFEMA HB500, ale raděj mi bylo doporučeno ještě na tento nátěr použít jiný materiál, který zabezpečí, že hydroizolace ve spodní části nepraskne. Následně zde bude dána lepidlo s perlinou a fasádní barva.

Lze na povrch tekuté gumy nanést rovnou PLASTIMUL 1K SUPER PLUS Mapei.
Moc děkuji za odpověď.

Vyrovnání betonové podlahy do tl. 7mm

Dobry den jsem apsolutni laik podlahu jsem si betonoval sam s nerovnosti do 7 milimetru potreboval bych poradit jakou nivelacni sterku si mam koupit a jake mnozstvi kdyz velikost podlahy je 17 m ctverednich o nerovnosti do 7 milimetru. Dekuji predem za radu.
Vlastimil

Oprava nesoudržné,sprašné podlahy garáže

Dobrý den. V garáži staré třicetpět let je nesoudržná sprašná betonová podlaha. Zatím provizorně přikryta gumovými pásy. Přemýšlím o její opravě, (renovaci) můžete mi prosím poradit, čím a jak správně postupovat? Nevím kde se stala chyba, (beton se dodělával na podzim roku 1981, možné promrznutí nebo špatný poměr, (nedostatačné množství cementu?) Teď bych potřeboval poradit aby se závada neopakovala. Nevím, vrchní vrstvu pět cm odstranit, aplikovat hloubkovou penetraci (jakou) a znovu dobetonovat, popřípadě položit dlažbu? Prosím, jaký máte na tuto problematiku názor?

Oprava sprašné podlahy v garáži

Prosím Vás o radu, jak a čím opravit betonovou podlahu v garáži, která je za léta používání (40 let) místně mírně vydrolená, zejména v místech nájezdu kol parkovaného vozidla. Je původně natřena nějakým hydrobanem. Někdo radí udělat nový betonový potěr a natřít.Já se toho bojím, neboť podlahu nemohu "zvedat". Nejlépe bych vydrolená mělká místa pouze vyspravil, napenetroval a podlahu natřel , ale nevím čím, aby to vydrželo alespoň .10 let
Díky za radu.
Vladimír Pilát , Praha 5

Dlažba do garáže na starý Izoban

Dobrý den,
prosím o radu, chci do garáže položit dlažbu, ale je na podlaze aplikován Izoban. Barva drží, musím ji odstranit, nebo je možné lepit dlažbu rovnou s nějakým speciálním lepidlem?
Děkuji Vám za radu.
Milan Muchl

Oprava drátkobetonové podlahy

Dobrý den,

potřebovali bychom opravit díry v drátkobetonové podlaze se vsypem šedé barvy. Jedná se díry jednak o průměru cca 2 - 3 cm a pak díry průměru cca 8 - 10 cm. Díry jsou cca 10 cm hluboké a jsou po odstraněném ukotvení strojů...
Mohli by jste nám prosím doporučit nějaký vhodný opravný materiál z vaší produkce....

Předem děkuji.

S pozdravem
Ing. David Novosad

Nalepení plechu na stěnu

Dobrý den. Mám dotaz,zda existuje lepidlo pro nalepení plechové pozinkované tabule tl. 0,55 mm na stěnu. Stačilo by lepidlo na obklady? Děkuji Votruba

Lepení nových obkladů na staré - sprchový kout

Dobrý den.
Máme sprchový kout obložený obklady, ale začalo nám někudy ve stěně zatíkat. Rozhodli jsme se, že na staré obklady dáme nově mozaiku. Jaký máme použít správné nátěry a spárovačku, aby se zatíkání zamezilo ?

Děkuji

Hydroizolace do koupelny na anhydrit

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda je možné použít hydroizolaci do nové koupelny na anhydrit pod kterým je podlahové topení je třeba před nanesením hydroizolace použít penetraci a zda se hotová hydroizolace ještě penetruje? děkuji za odpověď
Zdeněk

Transparentní epoxid

Dobrý den.
Sháním transparentní epoxidovou pryskyřici na odlívání ve větším balení za rozumnou cenu,snad poradíte.
Za odpověď děkuji,
S pozdravem,
Vladimír Kulíšek

Vrzající parkety

Dobrý den.
Mám problém s parketami. Už na některých místech dosti vržou. Jak mohu odstranit vrzání parket a čím? Jedná se celkem asi o cca 5 míst v pokojích o celkovém max. rozsahu do 4m2 .

Předem děkuji za odpověď. Cetl

Hydroizolace venkovního obkládaného bazénu

Dobrý den, stavím vnitřní celoroční bazén. Bude vykachlíkovaný. Máte vhodnou hydroizolaci? rozměry jsou 6x3x1,4m.
bazén je ze ztraceného bednění, hydroizolace, kachle.
Děkuji za odpověď
Hudeček

Vymývající se spára v dlažbě

Dobrý den,
týden po rekonstrukci předsíně se nám spára mezi dlaždicemi vymývá. spára je šedá a po třech umytí černá,nevíme čím to je. Je to jen na některých místech. Bojím se dlažbu umýt,aby nebyly spáry strakaté. Děkuji za odpověď Jandová

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy