Obnova - změna spárovací hmoty

Dotaz:

Dobrý den,mám dotaz jestli existuje spárovací hmota na koupel.dlažbu,aniž se musí odstranit stará spar hmota.Děkuji za odpověď, I.

Odpověď:

Dobrý den, 

hodilo by se nám ještě vědět důvod proč potřebujete staré spáry v dlažbě odstranit. Zda pouze proto, že se Vám ty staré spáry nelíbí co se týče barvy anebo proto, že je spárovací hmota mezi dlažbou nějakým způsobem poškozená, defektní, plesnivá apod.


MAPEI Fuga Fresca můžte koupit za výhodnou cenu v našem eshopu.


Obnova - změna spárovací hmoty

  1. Starou spárovací hmotu pouze přebarvit pomocí speciální barvy MAPEI Fuga Fresca – viz příloha. Vyrábí se v celé škále spárovacích hmot MAPEI – viz přiložený vzorník. V tomto případě nemusíte starou spárovací hmotu odstraňovat.
  2. Aplikovat novou spárovací hmotu – pro ní ale samozřejmě musíte ve spárách nejdříve vytvořit dostatečný prostor, tzn. odstranit alespoň část staré spárovací hmoty – do hloubky cca 2/3 tloušťky obkladu (dlažby), resp. alespoň několik milimetrů. Stará spárovací hmota se odstranění buď mechanicky, pomocí speciálních škrabáků, což je dost pracné a nebo se dá použít chemie, která spárovačku naruší, takže se pak dá odstranit snadněji. Např. Lithofin Kukü (viz příloha) by měl spáry „vyžrat“ tak dobře, že pak jdou odstranit pouze tvrdým kartáčem („rejžákem“). Jedno balení by mohlo podle formátu obkladu vystačit možná na celou koupelnu.

Spárování je pak možné udělat buď cementovou a nebo (v tomto případě asi lépe) epoxidovou spárovací hmotou.

Dokumenty ke stažení:

 

 

Komentáře

Dobrý den. Prosím oradu, jak obnovit staré spáry v koupelně. Zkoušela jsem je přetřít bílou barvou, ale ta se mi olupuje. Stačí staré spáry narušit a znovu zaspárovat? Jsou to ale staré spáry, myslím,že to nebyla ani spárovací hmota, ale cement? Děkuji Marešová

Dobrý den paní Marešová,

Pokud chcete obnovit spáry, aniž by jste bourala celé obklady či dlažby, pak máte v zásadě 2 možnosti:

  • Použít speciální barvu na spáry od firmy MAPEI: Fuga Fresca – technický list výše. Cena balení 0,16kg je 136,- Kč vč. DPH.
  • Vyškrábat všechny spáry do hloubky min. 3mm a znovu zaspárovat novou spárovací hmotou. Na odstraňování starých spárovaček se používají takovéto škrabáky: http://shop.chytrematerialy.cz/130-cistice-spar

S pozdravem,

Martin Hruška

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy