Vyrovnání betonové podlahy

Dotaz:

Dobrý den, potřebujeme vyrovnat betonovou podlahu, jsou na ní nerovnosti cca 20 mm, podlaha je nová, ale firma se nemá k nápravě a tak si musíme s podlahou poradit sami. Mohu Vás požádat o radu jaký materiál by byl nejvhodnější pro srovnání betonové podlahy a na kolik by cca vyšel – podlaha má cca 80 m2.

Doporučujeme k přečtení:

Samonivelační stěrky

Odpověď:

Pro vyrovnání betonové podlahy v rozmezí 0 až 20 mm jsou možné dvě varianty.

1) Vyrovnávací stěrka (tenkovrstvá) – nerovná betonová podlaha se připravuje buď pouze navlhčením nebo penetrací, tloušťky vrstev vyrovnávací stěrky jsou podle typu materiálu obvykle od 1 do 30mm, příp. až do 40mm. Tyto vyrovnávací stěrky z oboru stavební chemie jsou obvykle rychletvrdnoucí (rychletuhnoucí). Příklady materiálů: Mapei Planitop Fast 330, Schönox PL

2) Betonový potěr na bázi cementu, který je nutné patřičně přikotvit k podkladu – provádí se metodou „do živého“ a jako adhezní můstek se používá buď kaše (tzv. pačok) na bázi polymerové disperze a nebo ještě kvalitněji pomocí epoxidové pryskyřice. Tento cementový potěr může být buď standardní (jemný, hrubý) nebo rychletuhnoucí beton, který umožní pokračování v dalších krocích za několik málo dnů nebo i hodin. Standartní beton na bázi cementu by měl vyzrát 28 dnů před aplikací dalších vrstev. V případě vyrovnávání podlahy potěrem je třeba počítat s minimální výškou 20 mm u speciálních pytlovaných (cement/anhydrit) potěrů a nebo s výškou minimálně 35 mm u klasického anhydritového samonivelačního potěru nebo 45 mm u samonivelačního cementového potěru.

Po finanční stránce je náročnější varianta č. 1.

Celkové výdaje na vyrovnání nerovné betonové podlahy nelze na základě znalých indicií vyčíslit, ale obecně známo, že cena vyrovnání betonové podlahy může převýšit cenu samotné betonové podlahy.

Termín: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy