Spárovací hmota v tubě

Prodavate sparovaci hmotu v tubach pro venkovni dlazbu.Nechci ji mixovat z prasku.protoze exterier dlazba ma komplikovanou barvu a sterkovanym sparovanim bych ji zaspinil-- Diky Paul N.J.

Komentáře

Obrázek uživatele Marcons Int.

Dobrý den pane Paule,

tento spárovací postup není úplně standardní a stále ještě v drtivé většině převládá klasická stěrková metoda spárování.

Řešení je několik a mj. záleží na struktuře dlažby (její hrubost a velikost nerovností).

  1. Oblepit okraje a spárovat cementovou spárovačkou pouze a přímo do spár. Nicméně problém může být v tom, že na strukturované dlažby mají špatnou přilnavost pro lepící pásky, ty se Vám mohou odlepovat a dlažbu by jste stejně zašpinil.
  2. Spárovat celoplošně a spárovačku rozetřít důkladně po celé ploše dlažby - tak jí sice "zamažete", ale celkový vzhled bude stále jednotný - při vhodné volbě barvy a typu spárovačky je toto nejjednodušší a nejlevnější způsob.
  3. Dlažbu naimpregnovat speciální dočasnou impregnací pro ochranu povrchu při spárování. Tuto impregnaci nanesete pouze na plochu (nesmí se dostat do spár) a ta pak povrch při spárování ochrání. Následně, když je spárovačka vytvrdlá, tuto impregnaci odmejete (mělo by jít snadno). Tato impregnace se používá i na pórézní kameny. Nicméně pro jistotu by bylo samozřejmě vhodné to  předem vyzkoušet před aplikací do celé plochy.

Produkt se jmenuje PFA 867 Fughilfe od firmy Sopro. TL je níže v příloze. 
Balení 1 lit stojí 313,- Kč, 5 lit stojí 1065,- Kč (vč. DPH).

Použítí spárovací hmoty v tubě sice může vypadat jako (snažší) řešení, nicméně i to není tak prosté.
Důvodem je jednak to, že i když nanesete spárovačku přímo do spáry, stejně jí potřebujete stáhnout, uhladit a srovnat do požadované výšky a tvaru. A při tom se Vám spárovačka také bude vytlačovat do stran, na povrch dlaždic. Takže i v tomto případě by jste musel okraje oblepit, což je dost pracné.
Dále, v kartuších se vyrábějí pouze spárovačky na bázi silikonu, polyuretanu, MS polymeru nebo SMP - tzn. pružné tmely (zde odkaz do e-shopu). Což je sice v exteriéru z hlediska funkce ideální, ale cenově i pracovně poměrně náročné.
Existuje spárovačka v tubě, která je v kartuši a přitom je s plnivem a je o něco tvrdší a má lepší zpracovatelnost než klasické uvedené pružné tmely, ale i ta je pružná, což je její hlavní vlastnost a jako taková se používá na specielní aplikace.
A v neposlední řadě je velmi drahá - jmenuje se MorTec Soft Fuge od firmy Ardex a jedna kartuše 300ml stojí 549,- Kč/ks vč. DPH. Což je několikanásobek výše uvedených pružných tmelů.

Za sebe bych Vám tedy doporučil postup č. 2) nebo 3) výše.

S pozdravem,
Ing. Martin Hruška
MARCONS Int. s.r.o.
www.chytrematerialy.cz 

Příloha k dotazu: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy