Spárovací hmota v tubě

Prodavate sparovaci hmotu v tubach pro venkovni dlazbu.Nechci ji mixovat z prasku.protoze exterier dlazba ma komplikovanou barvu a sterkovanym sparovanim bych ji zaspinil-- Diky Paul N.J.

Komentáře

Obrázek uživatele Marcons Int.

Dobrý den pane Paule,

tento spárovací postup není úplně standardní a stále ještě v drtivé většině převládá klasická stěrková metoda spárování.

Řešení je několik a mj. záleží na struktuře dlažby (její hrubost a velikost nerovností).

  1. Oblepit okraje a spárovat cementovou spárovačkou pouze a přímo do spár. Nicméně problém může být v tom, že na strukturované dlažby mají špatnou přilnavost pro lepící pásky, ty se Vám mohou odlepovat a dlažbu by jste stejně zašpinil.
  2. Spárovat celoplošně a spárovačku rozetřít důkladně po celé ploše dlažby - tak jí sice "zamažete", ale celkový vzhled bude stále jednotný - při vhodné volbě barvy a typu spárovačky je toto nejjednodušší a nejlevnější způsob.
  3. Dlažbu naimpregnovat speciální dočasnou impregnací pro ochranu povrchu při spárování. Tuto impregnaci nanesete pouze na plochu (nesmí se dostat do spár) a ta pak povrch při spárování ochrání. Následně, když je spárovačka vytvrdlá, tuto impregnaci odmejete (mělo by jít snadno). Tato impregnace se používá i na pórézní kameny. Nicméně pro jistotu by bylo samozřejmě vhodné to  předem vyzkoušet před aplikací do celé plochy.

Produkt se jmenuje PFA 867 Fughilfe od firmy Sopro. TL je níže v příloze. 
Balení 1 lit stojí 313,- Kč, 5 lit stojí 1065,- Kč (vč. DPH).

Použítí spárovací hmoty v tubě sice může vypadat jako (snažší) řešení, nicméně i to není tak prosté.
Důvodem je jednak to, že i když nanesete spárovačku přímo do spáry, stejně jí potřebujete stáhnout, uhladit a srovnat do požadované výšky a tvaru. A při tom se Vám spárovačka také bude vytlačovat do stran, na povrch dlaždic. Takže i v tomto případě by jste musel okraje oblepit, což je dost pracné.
Dále, v kartuších se vyrábějí pouze spárovačky na bázi silikonu, polyuretanu, MS polymeru nebo SMP - tzn. pružné tmely (zde odkaz do e-shopu). Což je sice v exteriéru z hlediska funkce ideální, ale cenově i pracovně poměrně náročné.
Existuje spárovačka v tubě, která je v kartuši a přitom je s plnivem a je o něco tvrdší a má lepší zpracovatelnost než klasické uvedené pružné tmely, ale i ta je pružná, což je její hlavní vlastnost a jako taková se používá na specielní aplikace.
A v neposlední řadě je velmi drahá - jmenuje se MorTec Soft Fuge od firmy Ardex a jedna kartuše 300ml stojí 549,- Kč/ks vč. DPH. Což je několikanásobek výše uvedených pružných tmelů.

Za sebe bych Vám tedy doporučil postup č. 2) nebo 3) výše.

S pozdravem,
Ing. Martin Hruška
MARCONS Int. s.r.o.
www.chytrematerialy.cz 

Příloha k dotazu: 

Hi there to all, how is everything, I think every one is getting more from this web page, and your views are nice for new users. my website; Ngan

Hi, I do believe this is a great blog. I stumbledupon it ;) I'm going to return once again since i have saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people. Look at my web blog ... Moises

If you wish for to obtain much from this paragraph then you have to apply these strategies to your won weblog. Visit my homepage Ashely

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and whined about his wakefulness. I totally told him to <a href="https://www.nationalpetregister.org/fail/shift-work-sleep-disorder-provi... and deal with it.

Přidat komentář

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy