Lepení nové dlažby na starou dlažbu

Dotaz:

Dobrý den potřebuji nalepit novou dlažbu na starou a prý existuje nějaká dvousložková penetrace , kterou se stará dlažba natře před použitím lepidla.

Můžete mi poradit typ penetrace a také vhodné lepidlo. Dlažba je venku. Děkuji.

S přáním pěkného dne

Jan Kříž

Odpověď:

Dobrý den pane Kříži,

Na lepení staré dlažby na novou dnes již nepotřebujete nutně dvousložkovou penetraci. Výborná penetrace nebo přesněji řečeno adhezní můstek je např. jednosložkový Eco Prim Grip od MAPEI.

Snadno se aplikuje (štětkou nebo válečkem) a stojí velmi rozumné peníze.

Dvousložková penetrace by byla samozřejmě také možná, ale je to zbytečné – výrazně složitější zpracování a vyšší cena. Pokud by jste jí přece jen chtěl, dejte mi vědět, dám Vám příslušné informace.

Pro lepení na ven je lepidel hodně široká škála a bylo by dobré vědět trochu více – je to balkón, nebo terasa nad uzavřeným nebo dokonce vytápěným prostorem nebo terasa na terénu? Jak velká je to plocha a jaký máte formát dlaždic, příp. i barvu (světlost).

Na balkón a běžný menší formát Vám „stačí“ např. Schönox SFK nebo MAPEI Keraflex, na terasu už budete potřebovat minimálně Schönox PFK nebo MAPEI Keraflex MAXI S1.

Ještě podotýkám, že při lepení nové dlažby na starou je třeba zkontrolovat soudržnost té staré dlažby a opravit všechna dutá místa. Případně duté dlaždice odstranit úplně a povrch srovnat vyrovnávací (opravnou) maltou. Např. Planitop Fast 330 od MAPEI.

Přeji Vám krásný zbytek prodlouženého víkendu.

Zde najdete zmíněné produkty vč. cen:

S pozdravem,

Martin Hruška

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy