článek

Sikaflex 11FC - lepidlo a tmel v jednom

Hlavní výhody sikaflexu 11 FC jsou:

Sikaflex 11fc plus

  • Trvalá pružnost - po vytvrzení (vulkanizaci) dosahuje sikaflex 11FC konzistence podobné gumě.
  • Vysoká přilnavost prakticky ke všem materiálům - kov, sklo, dřevo, kámen, beton, atd., a s výhradou i  k plastům (viz níže).
  • Více informací najdete ve článku
Tags: 

Návod na zpracování samonivelační stěrky

Aplikace samonivelační stěrky se zkládá z několika důležitých kroků, stačí jeden z nich opomenout a nebo jej nedbale provést a movou vzniknout nemalé škody. Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod na aplikaci samonivelační stěrky.

Standardní způsob rozmíchávání samonivelační stěrky začíná odměřením přesné dávky vody do dostatečně velké míchací nádoby. Poté se za stálého míchání (klecovým, případně vrtulovým míchadlem) postupně vsype suchá směs nivelačky...

Tags: 

Samonivelační stěrky - jak vybrat tu správnou

samonivelačních stěrkách koluje mezi stavaři (a tím spíše i mezi laiky) mnoho chybných informací, domněnek a přesvědčení. Naším cílem zde je vnést trochu světla do této části oblasti stavební chemie, kde mj. panují opravdu veliké rozdíly mezi jednotlivými materiály, co do vlastností, parametrů, zpracovatelnosti, chování a v neposlední řadě ceny. Užitečné informace nejen pro laiky ale i pro řemeslníky.

Tags: 

Balkóny a terasy - stavba, opravy, konstrukce a rekonstrukce...

Balkóny a terasy jsou jednou z nejnamáhanějších a nejexponovanějších částí staveb - působí na ně voda, vítr, slunce, výrazné změny teplot, mráz a led a zároveň chceme, aby byl povrch pevný pro naše kroky i případný nábytek. Přesto jsou kolem konstrukce a provedení balkónů a teras často velmi podceňovány a mezi laiky i stavaři je kolem nich nadprůměrně velké množství chybějících a nebo zcela mylných a zavádějících informací, názorů a domněnek.

Tags: 

Sanace vlhkého zdiva - SikaMur injectocream 100

Pokud řešíte vzlínající vlhkost tak určitě oceníte systém sanace vlhkého zdiva od firmy SIKA - SikaMur

Aplikace systému SikaMur injectocream 100 je jednoduchá a úkony zvládne provést v podstatě každý kutil - tak pojďme na to!

Celý proces se skládá z pěti jednoduchých částí:

Tags: 

Rychlovazný cement

Rychlovazný cement Rychlovazný cement patří k vybrané stavební chemii. Ta je mnohdy označována, jako šedý montážní cement. Nejde o typické provedení cementu, na nějž je velká spousta stavebníků zvyklá. Tento produkt má daleko kratší tvrdnoucí účinky, jež se pohybují v řádu desítek vteřin, maximálně však do deseti minut.

Tags: 

Stavební chemie – spojovací můstek

Název této stavební chemie prozrazuje, že produkt slouží ke spojení dvou odlišných stavebních materiálů, povětšinou toho podkladního a omítacího.

Tags: 

Termoizolační nátěr

Termoizolační nátěr představuje speciální stavební chemii, jež sloučí hned několik přínosných vlastností dohromady. Rozdělíte-li název na termo a izolační, uděláte si představu, k čemu vám poslouží tenkovrstvý nátěr.

Tags: 

Hydroizolace pro balkóny a terasy

Hydroizolace balkonu a terasHydroizolace balkonů a teras je velice častou činností především u postarších nemovitostí a bytových domů, kde původní izolace dosloužila a zapříčiňuje nepříjemné pronikání vody do podkladového materiálu nebo směrem k objektu. Důvodem tomu ale není jen stráří budov, ale často nevhodně zvolená řešení. Vždyť dnes není vyjímka rekonstruovat balkón nebo terasu 5-10 let starou.

Tags: 

Impregnace do nádrží

Sikagrad.jpgImpregnace chrání před celou řadou negativných vlivů. Nádrže se impregnují hlavně pro zvýšení jejich životnosti, která může být ovlivněna jak z venku tak i zevnitř

Tags: 

Keranet - čistič na obklady a dlažby od MAPEI

najde uplatnění jak po aplikaci spárovací hmoty, kdy je nutné zbytky spárovací hmoty odstranit, ale i při běžném čištění. Keranet je možné použít v celé řadě situací, resp. při čištění, odstraňovaní mastnot, skvrn, koroze..

Tags: 

Druhy stavební chemie

Druhy stavební chemie - tekutáStavební chemie jsou vyráběné ze sloučenin chemických prvků, stavební chemie může být jednosložková, kde jako reakční složka může působit např. vzduch, nebo také dvousložkové, kde je reakce docílena speciálním chemickým aktivátorem

Tags: 

Hydroizolace do koupelny

Ať už děláte rekonstrukci koupelny nebo stavíte koupelnu novou, hydroizolace je dnes již její nedílnou systémovou součástí. Dlouhodobě zatékající voda může způsobit nejen plíseň, ale i řadu dalších nepříjemností.  Hydroizolacemi ve vnitřních prostorách s mokrým provozem se zabývá řada norem např. evropská norma ETAG 022.

Hydroizolace v koupelnách na podlaze i stěně je ve skladbě těsně pod dlažbou / obkladem, resp. pod lepidlem na dlažbu nebo obklad. 

Tags: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy