Termoizolační nátěr

Termoizolační nátěr představuje speciální stavební chemii, jež sloučí hned několik přínosných vlastností dohromady. Rozdělíte-li název na termo a izolační, uděláte si představu, k čemu vám poslouží tenkovrstvý nátěr.

  • Snižuje jakékoliv tepelné ztráty na příslušném místě
  • Působí jako praktická izolace, která je však propustná, tudíž zaručuje odpovídající vzdušnost

Ve své podstatě jde o multifunkční nátěr, jehož předností je využíváno jak v interiéru, tak v exteriéru. Mnohdy se lze setkat s označením tepelně izolační barva, a to hlavně při aplikování v místnostech, kde termoizolační nátěr tvoří klasickou malbu.

Výhody termoizolačního nátěru

K nejvýraznějším kladům patří bezpochyby úspora nákladů při vytápění objektu. Je-li aplikován nátěr také ve venkovním prostředí, zároveň zabraňuje značnému pronikání slunečních paprsků do budovy a efektivním způsobem ji ochlazuje.

Zvyšování tepelného odporu ale není jedinou zajímavostí termoizolačního nátěru.

  • Nátěr působí proti plísním
  • Snižuje přemíru vlhkosti ve zdivu
  • Má protikorozní vlastnosti

Termoizolační nátěr se mimo jiné snadno aplikuje. Stejně nenáročná je i jeho pozdější údržba. Vzhledem k chemickému složení této stavební látky lze očekávat výraznou životnost, ať už jde o interiéry nebo exteriéry.

Užití nátěru

Nejsou to však jenom klasické rodinné objekty, kde nachází termoizolační nátěr své primární upotřebení. Velice často se používá k zateplení komerčních nebo průmyslových budov. Výjimkou nejsou ani chladicí boxy nebo profesionální vzduchotechnika. Stavební chemie bývá i součástí nádrží či kotlů a potrubí.

Termoizolační nátěr je aplikován klasickým štětcem, jako u běžné barvy. Díky jeho složení dokonale přilne k cihlám, betonu, ale i k plastu nebo ke kovu.

Tags: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy