Impregnace do nádrží

Impregnace je stavební chemií, která je nejčastěji využívána hlavně u savých a nesavých materiálů, u nichž je docíleno maximální nepropustnosti proti vlhkosti. Běžné chemické látky, jež nejsou primárně určeny do citlivějšího prostředí.

Stavební oblast si však žádá i speciální impregnace do nádrží, v nichž jsou skladovány například vína, pitná voda nebo nejrůznější druhy piva. Tedy prostory, kde je lpěno na maximální zdravotní nezávadnost.

Reposil.jpgNetoxická impregnace

Stavební chemie, která představuje určitý ošetřující nátěr, jež přináší nejenom potřebnou impregnaci, ale může mít i antikorozní vlastnosti. Povětšinou jde o dvousložkové provedení, díky jehož hodnotám nachází široké uplatnění také v případě čističek odpadních vod.

Zdravotní neškodnost však nemusí být jedinou podmínkou pro impregnace do nádrží.

impregnační nátěr

Nátěry odolné vůči palivům

Velká spousta nádrží je určena kupříkladu pro uschovávání paliva, jež má dosti agresivní vlastnosti. Z tohoto důvodu se využívají speciální epoxidové impregnace, které mohou odolávat i kyselinám. Velice pružná a hydroizolační směs, jejíž podobou je silný gumový film, skrz něj se nedostanou žádné kapaliny.

Tento typ impregnace do nádrží je vysoce odolný vůči vyšším teplotám, může tak být nedílnou součástí potrubí, jež je propojeno s velkými nádržemi. Není nic neobvyklého, že takové nátěry si poradí s teplotami přesahujícími až 100°C, aniž by ztratily některé ze svých vlastností.

Impregnační doplňky

Součástí chemicky odolné impregnace je i velká spousta spárovacích pásů, profilů nebo hydroizolačních fólií, které přispívají k dokonalé těsnosti hlavně v betonových nádržích. Výjimkou klasického tekutého nátěru nejsou také bobtnající tmely, ať už jde o ty pružné či nepružné.

Tags: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy