Betonová podlaha v garáži

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti opravy betonové podlahy v garáži (foto - příloha). Garáž má rozměry 6x4m a přes prostředek po celé délce vede prasklina a místy je beton vyšlapaný (15-20mm) . Viděl jsem nějaká videa na Youtube (TopStone oprava prasklin, Chemos OT 101) kde nařezali drážky, vložili ocel. spony a ty se následně zalily epoxidem. Je možné použít Eporip, nebo jiné varianty ? Jak alespoň přibližně určit spotřebu. A čím a jak pak vyplnit větší vyšlapané plochy hluboké cca 2cm? Můj plán byl opravit středovou prasklinu, celý povrch obrousit, pak vyrovnat (nevím jakou nivelací,předpokládám, že obyčejnou asi ne) a jako finální vrstvu epoxid nebo polyuretan.Jen nevím zda můj plán není příliš sci-fi vzhledem k nynějšímu stavu povrchu.
Děkuji Kaňok

Příloha dotazu: 
Kategorie dotazu: 

Komentáře

Dobrý den pane Kaňoku, opravu podlahy v garáži, je možné udělat přesně jak popisujete. Jen Vám doplním materiály, kterými to lze udělat.

Aby tato skladba dobře fungovala, musí být podklad soudržný a suchý

Zde stručný postup (názvy materiálů je možné rozkliknout):

1. Zbrousit podkladní beton

2. Oprava prasklin – proříznout spáru flexou a cca po 20cm udělat kolmé zářezy (do kterých se dají spony).

     Následně se spára zalije materiálem Eporip + zásyp křemičitým pískem do živého. Spotřeba se v tomto případě hodně mění s velikostí spáry, proto nelze ani přibližně určit. Je tedy nutná zkouška.

3. Penetrace zbroušené plochy materiálem KH

4. Vyrovnat celou plochu nivelační stěrkou Sikafloor 432 DecoCem, je až do tloušťky 3cm. Pro jednoduchost se dají i podlít velké nerovnosti lokálně a po vyschnutí první vrstvy přelít celou plochu, již menší sjednocující vrstvou.

5. Po dostatečném vyschnutí nivelační stěrky (ideálně třeba 5-7 dnů) 2x Nátěr epoxidovým materiálem Sikafloor Garage. První nátěr je možno přiředit 5% vody (jako penetraci). Po 24 hodinách další plnohodnotný nátěr.

A je hotovo J

S pozdravem,

Jiří Pražan

Marcons International s.r.o.

Tel.: 731 675 962

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy