Hydroizolace sprchového koutu jako finálka

Dotaz:

Prosim o informaci, zdali mate v sortimentu hydroizolacni sterku do sprchoveho koutu - ktera se da pouzit  jako finalni uprava steny ve sprse  ( bez nasledneho  pouziti keramickeho obkladu )  s moznosti   uprav do pozadovaneho barevneho odstinu ? 

Dekuji

Odpověď:

Dobrý den pane Novotný.

Jako bezesparé řešení do sprchového koutu se dají použít následující varianty, všechny od značky Sika:

  1. Cemento-epoxidová stěrka

Toto je co do výsledku prakticky dokonalá varianta, nicméně vyžaduje odbornou aplikaci zkušeného, zručného a pečlivého řemeslníka (ideálně se zkušenostmi s tímto systémem). Aplikace svépomocí je zde prakticky vyloučena. Jedná se o Sikagard-750 Deco EpoCem - 3-komponentní stěrku, která se probarvuje přímo při míchání pomocí samostatných pigmentů, které je třeba zakoupit zvlášť. Tím pádem se dá vytvořit jakákoliv barevná verze a variace, ale na druhou stranu si jí nelze vybrat předem podle vzorníku a je navíc třeba jí namíchat z pigmentů až v okamžiku smíchání všech složek stěrky (v tu chvíli začíná běžet omezený čas pro zpracování). Povrch má osobitý charakter, ve kterém jsou viditelné tahy hladítka – více či méně, podle způsobu zpracování. Cena materiálu včetně práce se pohybuje řádově mezi 2500 – 3000 Kč/m2. Nicméně výsledek je pak opravdu velmi vysoké kvality a i estetiky, s velmi dlouhou životností a snadnou údržbou. Foto tmavě a světle šedé varianty, které máme u nás na prodejně, přikládám.

  1. Hydroizolační stěrka + probarvený pečetící nátěr

Nejdříve se sprchový kout zaizoluje pomocí cementové hydroizolační stěrky, která se používá běžně na balkóny, bazény, mosty… - SikaTop Seal-107. Poté se nanese probarvený pečetící nátěr na bázi polyuretanu (pružný) Sikafloor‑357 ve dvou vrstvách. Zde je již možné si zvolit předem barevný odstín dle vzorníku RAL. Aplikaci zvládne již relativně běžný řemeslník. Cena za materiál je zde 1200,- za 1 balení izolace SikaTop Seal-107 (25kg) a pak 7240,- za 10kg balení Sikafloor-357. Oboje má výrazně větší vydatnost než je sprchový kout, ale menší balení se bohužel nedělají.

  1. Pružný, pochozí, hydroizolační nátěr

Vysoce pružný a odolný nátěr, který se používá jako hydroizolace a zároveň finální pochozí vrstva balkónů, teras a jiných ploch: Sikafloor 400N Elastic.

Výrobce Sika sice tento materiál do interiérů nedoporučuje kvůli zápachu během schnutí, nicméně dle mého názoru to použitelné je, neboť po vyschnutí (1-2 dny) by už materiál zapáchat neměl. Sami ho máme jako vzorek 4m2 na podlaze naší prodejny a žádný problém se zápachem jsme, ani krátce po aplikaci, nezaznamenali.

I tento materiál se probarvuje výrobcem dle vzorníku RAL. Aplikace tohoto nátěru je navíc poměrně snadná, zvládl by to i šikovný a pečlivý laik.

Určitou nevýhodu shledávám v určité tendenci se špinit – výsledný povrch je podobný gumě. Očistit se samozřejmě dá, jen je třeba o něco více úsilí než např. u keramického obkladu. Cena středně tmavých barev je 3594,- za 6kg balení, které vystačí na cca 4 – 10 m2, plus buď ředidlo za 918,- Kč a nebo alternativně epoxidová penetrace 3kg za 1848,-. Pozor, nejedná se o Sikafloor 400N Elastic PLUS, který je pouze ve dvou barvách a nelze ho probarvovat.

Systémy 1) a 3) jsou ke shlédnutí u nás na prodejně, v Praze 10 Malešicích.

Jsme Vám k dispozici pro další informace nebo cokoliv dalšího budete potřebovat.

S pozdravem Martin Hruška

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy