Nalepení plechu na stěnu

Dobrý den. Mám dotaz,zda existuje lepidlo pro nalepení plechové pozinkované tabule tl. 0,55 mm na stěnu. Stačilo by lepidlo na obklady? Děkuji Votruba

Kategorie dotazu: 

Komentáře

Obrázek uživatele Marcons Int.

Dobrý den pane Votrubo,

Na přilepení plechové tabule na stěnu Vám běžné lepidlo na obklady rozhodně nestačí - nepřilne k plechu.

Nicméně řešení je několik a záleží mj. na zatížení, kterému bude plech vystaven a také na ploše, kterou budete lepit. A v neposlední řadě také z čeho je ta stěna, na kterou budete lepit a zda je venku nebo uvnitř.

Obecně a ve stručnosti, buď plech natřete vhodným adhezním můstkem (jinak se mu také říká „penetrace na nesavé podklady“) a poté ho na stěnu přilepíte cementovým lepidlem na obklady a dlažby.
Volil bych ale raději nějaké trochu lepší lepidlo, tzn. alespoň tř. C2T a ideálně C2T S1 (S1 znamená, že je již částečně pružné).

Druhou možností je použití lepidla na bázi polyuretanu nebo MS polymeru nebo SMP - v takovém případě nepotřebujete žádné penetrace ani adhezní můstky. 
Tato lepidla se prodávají typicky buď v kartuších – nejznámější je asi Mamut (naše obdoba je XtremFix). V případě větší plochy existují i polyuretanová lepidla v kyblíku, která vycházejí cenově výhodněji (např. Keralastic nebo Sikabond T8).

Pokud budete mít další dotazy nebo budete chtít pomoci s výběrem konkrétního materiálu, jsme Vám k dispozici.

S pozdravem,
Martin Hruška
Marcons Int. s.r.o.
Tel.: 606 633 909
www.chytrematerialy.cz

Dobrý den. Hledám lepidlo kterým bych na stop v panelovém bytě nalepil cca 10cm širokou a 2 metry dlouhou pásku z hliníku cca 1-1,5mm tloušťky který bude sloužit jako tepelný chladič pro led pásky. Najde se lepidlo kterým bych bez vrtání železobetonu do stropu mohl plát hliníku přilepit a které by vydrželo i teplo vycházející z LED pásek?

Obrázek uživatele Marcons Int.

Dobrý den pane Jiří,

takový hliníkový pásek nalepíte nejsnáze lepidlem na bázi polyuretanu nebo jiné příbuzné technologie (MS Polymer, SMP) - tato lepidla se dodávají typicky v kartuších.

Buď můžete zvolit klasickou (řidší) konzistenci, např. Sikabond AT-metal nebo hustší lepidlo (typ Mamut), např. Casco XtremFix, se kterým se o trochu hůře pracuje (obtížněji se rozmačkavá mezi styčnými plochami), ale zase svojí hustotou zajišťuje vyšší okamžitou fixaci.

Důležitým krokem je pečlivé očištění podkladu - panelu - potřebujete se dostat na pevný a očištěný podklad - tak aby se Vám i s lepidlem neodloupla nějaká nedostatečně držící vrstva (např. štuk, malba...)

S pozdravem,
Ing. Martin Hruška
Marcons Int. s.r.o.

 

 

Příloha k dotazu: 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy