Oprava nesoudržné,sprašné podlahy garáže

Dobrý den. V garáži staré třicetpět let je nesoudržná sprašná betonová podlaha. Zatím provizorně přikryta gumovými pásy. Přemýšlím o její opravě, (renovaci) můžete mi prosím poradit, čím a jak správně postupovat? Nevím kde se stala chyba, (beton se dodělával na podzim roku 1981, možné promrznutí nebo špatný poměr, (nedostatačné množství cementu?) Teď bych potřeboval poradit aby se závada neopakovala. Nevím, vrchní vrstvu pět cm odstranit, aplikovat hloubkovou penetraci (jakou) a znovu dobetonovat, popřípadě položit dlažbu? Prosím, jaký máte na tuto problematiku názor? A jelikož si o renovaci žádá terasa s balkony. (tam je dlažba a stářím už někde uvolněná) I v tomto případě bych rád si rád nechal poradit. Za odpověď předem děkuji s pozdravem Galuška

Komentáře

Obrázek uživatele Marcons Int.

Dobrý den pane Galuško,

omlouvám se za pomalejší odpověď, vedle hektického období se nám ještě zatoulalo avízo o Vašem dotazu.

Ideální řešení je skutečně špatný beton odstranit a namísto něho vybetonovat novou desku min. 5cm s kari sítí, jak píšete. Takto silná deska je již samonosná a nepotřebujete jí tedy spojovat s podkladem. Nicméně pokud to uděláte, rozhodně nic nezkazíte. Naopak. Např. pomocí MAPEI Planicrete.

Doporučuji Vám použít "mokrý" beton, ne zavlhlou směs - má výrazně lepší parametry. Nejlépe z betonárky a pokud by jste chtěl něco pořádného, objednejte si vodostavební nebo úplně nejlepší je silniční beton.

Pokud by jste to vybourávat nechtěl, je možné použít zpevňovače nesoudržných betonů.
Ty jsou buď epoxidové (drahé a rentabilní pouze tam, kde není jiná možnost) nebo na vodní bázi - např. MAPEI Prosfas.
Obě varianty dost dobře fungují, nicméně nedá se očekávat, že Vám to z toho udělá nový beton. smiley

A co dát na povrch je pak na Vás - buď dlažbu s dostatečně dobrými mechanickými odolnostmi a nebo nátěr, nejlépe na bázi epoxidu. Pod nátěr je ještě vhodné použít patřičnou samonivelační stěrku nebo předrovnání (vystěrkování) směsí epoxidu a písku, aby jste dosáhl pěkného rovného výsledku.

Pokud by jste chtěl nejlevnější a nejsnadnější řešení, viděl bych to na MAPEI Prosfas, pak adhezní můstek MAPEI Eco Prim Grip a na to pak dlažbu. Dokonalá spárovačka je epoxidová, ale i cementová splní jakž takž svou funkci. S výběrem všeho výše uvedeného Vám rádi poradíme.

Oprava terasy je kapitola sama pro sebe. Pokud máte možnost, nejlepší by bylo se u nás zastavit na osobní konzultaci.
Případně i po telefonu a emailu se dá lecos vykomunikovat.
Je třeba vědět jaký je stávající stav, skladba, dispozice (na terénu, nad místností...), jaký druh hydroizolace byl tehdy použit, atd. 

Budete-li chtít další informace, rádi Vám je poskytneme.

S pozdravem,
Ing. Martin Hruška
Marcons Int. s.r.o.
www.chytrematerialy.cz 

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy