Potřeba provedení nových spár u bazénu se slanou vodou

Dobrý den, řeším pro mě velký problém. Mám bazén se slanou vodou, který byl uveden do provozu v roce 2013. Bohužel již od loňského roku řeším potřebu nových spár, protože původní spáry jsou v místech s častým stykem se slanou vodou zcela zničeny. Hodně jsem si načetla ve vaší poradně. Asi by bylo nejvhodnější použít spárovací hmotu KERAPROXY. Barvu bych zvolila 112 nebo 113. Spáry jsou široké více než 3mm. Ovšem teď si nejsem jistá, jestli je dostatečná spodní hydroizolace, jak píšete. Mám obavu, aby to úsilí a náklady na opravu nebylo zbytečné. Taktéž musíme nejdříve odstranit spáry původní. Tady bych prosila moc o radu, jak správně postupovat. Mám velmi šikovného řemeslníka, který práci provede. Ale odborně potřebujeme vaši pomoc. Přes původní spáry se zřejmě pomaloučku dostávala vlhkost pod keramickou dlažbu, protože některé dlaždice se dokonce odlepily. Jsem z toho nešťastná, ale musím to vyřešit, nemohu to nechat v současném neuspokojivém stavu. Moc vám děkuji za pomoc a rady, kterými by se řemeslník měl a chtěl řídit. S pozdravem Jarmila
Kategorie dotazu: 

Komentáře

Dobrý den, v případě bazénu se slanou vodou je epoxidová spárovací hmota Kerapoxy správnou volbou (hlavně díky chemickým odolnostem, který epoxid má).

Pokud jsou stávající spáry cementové, je možné je odstranit mechanicky např. pomůckou viz. odkaz https://shop.chytrematerialy.cz/cistic-spar-skrabak-artu-maly-dva-brity-30mm-p1579                             

V případě, že by  stávající spáry byli již epoxidové (což si nemyslím) – je odstranění možné – když se spára nahřeje a vyřízne planžetovým nožem.

Pro posouzení celkového stavu bazénu (izolace a odlepování dlaždic) a aby přespárování nebylo zbytečné, bylo by třeba domluvit si návštěvu technika např. firmy Mapei, přímo u Vás.

Kontakty na technický servis posílám zde https://www.mapei.com/cz/cs/kontaktujte-nas/technicky-servis  (je to zdarma)

S pozdravem Jiří Pražan

Dobrý den,
moc vám děkuji za odpověď, na kterou jsem čekala. Odstraňovač spár, který mě doporučujete, jsem již koupila. Technika budu kontaktovat, ráda bych to ještě raději konzultovala, ať je to kvalitně provedená oprava a nemusím se k ní za pár roků opět vracet.
Přeji vše dobré, ať se vám daří.
Jarmila

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy