Rekonstrukce terasy

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně rekonstrukce terasy. Jedná se o střechu garáže, která zároveň slouží jako terasa. Povrch střechy tvořila dlažba teraso, pod kterou byla vrstva betonu cca 5-6 cm silná. Pod betonem je IPA. Takto jsme měli terasu 25 let a nebyl problém. V loni se ovšem vlivem popraskání dlažby a podkladního betonu narušila vrsva IPY a začlo do garáže zatékat. Odstranili jsme starou dlažbu a beton. Klempíř nám udělal nové oplechování a okapy a také přilepil novou vrsvu IPY. Nyní řešíme novou pokládku dlažby. Nechceme dávat dlažbu na terče, přikláníme se spíše k původnímu řešení betonu a terasa + spárování. Chtěl bych se zeptat, zda se má IPA a vrstva betonu od sebe oddělit nějakou mezivrstvou např. nějakou fólií a jestli se má nějakým způsopem (popř. jak?) řešit dilatace betonu. Má se beton opatřit nějakou výztuhou? Dříve toto nebylo nijak řešeno a nevím jestli to bylo správně. Nechtěl bych se dopustit případných dřívějších chyb, aby střecha vydržela zase co nejdéle. Nebo mi můžete doporučit nějaký jiný postup?
Předem děkuji za odpověď.

Kategorie dotazu: 

Komentáře

ještě doplním velikost: 9x5m

Dobrý den, betonový potěr můžete dát přímo na IPU.

Dilatace potěru  by měla být tak,aby největší oddilatovaná plocha byla max. 9m2 . Tedy rozdělit ideálně 5m délku napůl a 9m délku na 3 stejně velké části.

Do potěru zapracujte běžnou kari sít např. pětku (5mm) a ty dilatace prořízněte (1-2 dny po betonáži) cca do půlky betonového potěru, tedy až k té kari síti.

Po vyzrání betonu je nutné povrch ještě před lepením dlažby zaizolovat nátěrovou izolací např. Mapelastic (lze rozkliknout) + bandážní pásky.

Toto je hodně stručně napsáno, problematika hydroizolace terasy je  složitější záležitost a doporučuji si nechat vypracovat návrh řešení na konkrétní terasu (např. od nás J).

S pozdravem,

Jiří Pražan

Marcons International s.r.o.

Tel.: 731 675 962

 

Adresa prodejny

MARCONS International s.r.o
V Chotejně 765/15
Praha 10

Otevírací doba

Pondělí až pátek: 7:30 -17:00
Tel.: 606 633 909
Tel.: 731 675 962

 

SEO webu sledují SEO nástroje.cz odkazy